MENU

PL

Dlaczego boimy się chodzić do psychologa?

W Polsce uważa się, że do psychologa chodzą tylko i wyłącznie osoby mające poważne problemy natury psychicznej, zagrażające ich życiu. I tutaj właśnie jest odpowiedz na pytanie zawarte w tytule artykułu. Opinia społeczeństwa na temat wizyt u psychologa. Kojarzą nam się z czymś złym. Te przeświadczenia mają swoje korzenie w odleglej przeszłości, kiedy psychoterapia kojarzyła się z chorobami psychicznymi. Lekarz psychiatra – leczył i przepisywał lekarstwa, a samego pacjenta często zamykano w ośrodkach psychiatrycznych. To bardzo poważny błąd, ponieważ psychiatra i psycholog to dwie różne osoby.

Bezpłatne szkolenie Trening Automotywacji

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu Trening Automotywacji.

Termin: 18.05.2019

Miejsce: Gdynia

Godziny: 10:00-13:00

Po co szkolić pracownika?

Jakie korzyści zyskują pracodawcy szkoląc swoich pracowników?

               Ludzie są szczególnym zasobem organizacji, ponieważ ich kompetencje, w skład których wchodzi wiedza, doświadczenia, umiejętności i zdolności, stają się zasobem o charakterze strategicznym. Zasobem, który pozwala organizacji zdobywać przewagę konkurencyjną. Inwestycja w pracowników prowadzi z jednej strony do osiągnięcia korzyści w postaci wartości dodanej do przedsiębiorstwa, a z drugiej – przynosi korzyści dla jednostki w postaci lepszego bytu, możliwości dalszego rozwoju, zadowolenia z wykonywanej pracy i podniesienia jakości życia.

Bezpłatne szkolenie Zarządzanie i Kierowanie Zespołem

Zapraszamy na nasze kolejne bezpłatne szkolenie. Szczegóły oraz formularz zgłoszenia w załącznikach.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Agresja – jak sobie z nią radzić?

ostatnim czasie, wiele uwagi w mediach poświęca się dyskusjom nad mową nienawiści, która wypełnia naszą codzienność. Obecna jest w telewizji, prasie, internecie.

Ja w swoim artykule chciałabym pochylić się nad innym zagadnieniem związanym negatywnymi emocjami wobec drugiej osoby, a mianowicie agresją.

Czym jest agresja? Jak sobie z nią radzić? Czy karanie przyczynia się do zmniejszenia przemocy? Jeżeli nie, to czy są inne sposoby na przeciwdziałanie agresji?

Twierdzisz, że brakuje Ci czasu? Sprawdź ile nieświadomie go marnujesz.

„Bezlitosna potworność. Lecą godziny, dni, tygodnie, bez znaczenia i wagi, aż raptem sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać” - Aleksander Minkowski

Czasem czasu ciągle nam za mało. Czasem czasu cofnąć by się chciało.

Zmiana siedziby

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01.01.2019 zmienił się adres siedziby: ul. Wały Piastowskie 1 lok. 1508, 80-855 Gdańsk

Turkusowe organizacje - alternatywne zarządzanie

Rozmyślając nad zarządzaniem organizacją, jej strukturą, personelem, zadaniami, trudno wyobrazić sobie ten proces bez klarownej hierarchii, ścisłego podziału ról, zakresów odpowiedzialności i wypracowanych systemów motywacji. Od takiego, klasycznego podejścia kompletnie odszedł Frederic Laloux, promując wizję turkusowej organizacji, w której pracownicy zarządzają sobą sami.

Promocja Mikołajkowa - Szkolenia Otwarte -50%

Dokumenty do pobrania:

W dniach 24.12.2018-02.01.2019 PERSPECTA nieczynna
Czy płeć definiuje stanowisko?

Słysząc o szefostwie najczęściej oczami wyobraźni widzimy dobrze ubranego mężczyznę
w średnim wieku. Czy panowie faktycznie lepiej radzą sobie na stanowiskach kierowniczych?

Trening uważności - Mindfulness

Kolejnym bardzo ciekawym terminem spotykanym wdzisiejszym czasie jest własnie terning uważności. Inaczej zwany Mindfulness. To okreslenie pochodzi z języka angielskeigo i oznacza dosłowanie uważność. Polega to na ćwczeniu umysłu oraz skupianiu uwagi na poszczególnych rzeczach lub zadanaich jakie mamy do wykonanania. Przez to taki umysłowy trening jest polecany dla dorosłych ale także coraz częściej dzieciom przy zwiększonej ilości stresu.

01-04.11.2019 PERSPECTA Nieczynna
Dress code przyjazny pracownikowi

Naukowcy od lat podkreślają, jak ważne są komunikaty niewerbalne w relacjach międzyludzkich, również tych biznesowych. Wstępna ocena swojego rozmówcy odbywa się już w ciągu pierwszych sekund kontaktu, często jeszcze zanim dojdzie do wymiany słów. Nic więc dziwnego, że firmy z całego świata i różnych branży, przykładają ogromną wagę do wizerunku swoich przedstawicieli, opracowując szczegółowo roboczy dress code i egzekwując jego przestrzeganie.

Home office – co to jest i czy warto ?

Praca zdalna, czyli tzw. home office z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna na rynku pracy.  Do niedawna praca w domu kojarzyła się z freelancerami lub osobami samozatrudnionymi. Obecnie zaś, coraz więcej firm decyduje się na tego typu rodzaj zatrudnienia.

Jak ważny jest dla Ciebie samorozwój?

W tym temacie chciałbym pokazać jak ważna jest praca nad sobą, dodatkowe zgłębianie wiedzy, poszerzanie swoich horyzontów. W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo elastycznym, po to by dopasować się do rynku pracy. Bardzo często trzeba samemu zdobywać kompetencje, być takim samoukiem, rozwijać siebie poprzez pasje, ćwiczenia i pracą nad własnym charakterem. 

Ochrona danych osobowych

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat ochrony danych osobowych.

Dokumenty do pobrania:

Asertywność – czy można się jej nauczyć?
Majówka w PERSPECTA

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 30.04.2018 - 04.05.2018 PERSPECTA będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu 07.05.2018.

Szacunek – podstawą dobrego zarządzania w firmie

W polskich przedsiębiorstwach standardem jest wymaganie szacunku podwładnych w stosunku do przełożonego, jednak w drugą stronę często ta zasada nie funkcjonuje.

Zmiany w prawie pracy w 2018 roku

2018 zapowiada się niezwykle ciekawie w kwestii prawa pracy. Pojawią się zmiany na które niektórzy czekali całe życie, a inni raczej się ich obawiali.

Zarządzanie a przywództwo

W powszechnym rozumowaniu zarządzanie i przywództwo są traktowane synonimicznie. 

Pracą leczę kompleksy

W opinii wielu osób, ludzie są bezdomni, dlatego że takim osobom nie chce się pracować, z tej przyczyny ludzie bezdomni są potępiani.

Zmiany w profilu działalności

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01.01.2018 kończymy działalność związaną z usługami agencji pracy oraz doradztwa personalnego.