MENU

PL

Turkusowe organizacje - alternatywne zarządzanie

Rozmyślając nad zarządzaniem organizacją, jej strukturą, personelem, zadaniami, trudno wyobrazić sobie ten proces bez klarownej hierarchii, ścisłego podziału ról, zakresów odpowiedzialności i wypracowanych systemów motywacji. Od takiego, klasycznego podejścia kompletnie odszedł Frederic Laloux, promując wizję turkusowej organizacji, w której pracownicy zarządzają sobą sami.

Promocja Mikołajkowa - Szkolenia Otwarte -50%

Dokumenty do pobrania:

W dniach 24.12.2018-02.01.2019 PERSPECTA nieczynna
Czy płeć definiuje stanowisko?

Słysząc o szefostwie najczęściej oczami wyobraźni widzimy dobrze ubranego mężczyznę
w średnim wieku. Czy panowie faktycznie lepiej radzą sobie na stanowiskach kierowniczych?

Trening uważności - Mindfulness

Kolejnym bardzo ciekawym terminem spotykanym wdzisiejszym czasie jest własnie terning uważności. Inaczej zwany Mindfulness. To okreslenie pochodzi z języka angielskeigo i oznacza dosłowanie uważność. Polega to na ćwczeniu umysłu oraz skupianiu uwagi na poszczególnych rzeczach lub zadanaich jakie mamy do wykonanania. Przez to taki umysłowy trening jest polecany dla dorosłych ale także coraz częściej dzieciom przy zwiększonej ilości stresu.

01-04.11.2019 PERSPECTA Nieczynna
Dress code przyjazny pracownikowi

Naukowcy od lat podkreślają, jak ważne są komunikaty niewerbalne w relacjach międzyludzkich, również tych biznesowych. Wstępna ocena swojego rozmówcy odbywa się już w ciągu pierwszych sekund kontaktu, często jeszcze zanim dojdzie do wymiany słów. Nic więc dziwnego, że firmy z całego świata i różnych branży, przykładają ogromną wagę do wizerunku swoich przedstawicieli, opracowując szczegółowo roboczy dress code i egzekwując jego przestrzeganie.

Home office – co to jest i czy warto ?

Praca zdalna, czyli tzw. home office z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna na rynku pracy.  Do niedawna praca w domu kojarzyła się z freelancerami lub osobami samozatrudnionymi. Obecnie zaś, coraz więcej firm decyduje się na tego typu rodzaj zatrudnienia.

Jak ważny jest dla Ciebie samorozwój?

W tym temacie chciałbym pokazać jak ważna jest praca nad sobą, dodatkowe zgłębianie wiedzy, poszerzanie swoich horyzontów. W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo elastycznym, po to by dopasować się do rynku pracy. Bardzo często trzeba samemu zdobywać kompetencje, być takim samoukiem, rozwijać siebie poprzez pasje, ćwiczenia i pracą nad własnym charakterem. 

Ochrona danych osobowych

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat ochrony danych osobowych.

Dokumenty do pobrania:

Asertywność – czy można się jej nauczyć?
Majówka w PERSPECTA

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 30.04.2018 - 04.05.2018 PERSPECTA będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu 07.05.2018.

Szacunek – podstawą dobrego zarządzania w firmie

W polskich przedsiębiorstwach standardem jest wymaganie szacunku podwładnych w stosunku do przełożonego, jednak w drugą stronę często ta zasada nie funkcjonuje.

Zmiany w prawie pracy w 2018 roku

2018 zapowiada się niezwykle ciekawie w kwestii prawa pracy. Pojawią się zmiany na które niektórzy czekali całe życie, a inni raczej się ich obawiali.

Zarządzanie a przywództwo

W powszechnym rozumowaniu zarządzanie i przywództwo są traktowane synonimicznie. 

Pracą leczę kompleksy

W opinii wielu osób, ludzie są bezdomni, dlatego że takim osobom nie chce się pracować, z tej przyczyny ludzie bezdomni są potępiani.

Zmiany w profilu działalności

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01.01.2018 kończymy działalność związaną z usługami agencji pracy oraz doradztwa personalnego.