MENU

PL

Branża szkoleniowa w czasie pandemii

Jak wszyscy dobrze wiemy okres pandemii nie sprzyja prawie większości branż. Sporej ilości się to nie udało i musieli zamknąć lub zawiesić swoje działalności. Według statystyk rynek szkoleń zmienił się znacząco około 80% zawiesiło swoją działalność, a połowa z nich już nie istnieje całkiem.

Obroną w tym przypadku jest przystosowanie się i wdrożenie szkoleń online. Szkolenia online są dobre dla osób, którym zależy na szkoleniu indywidualnym lub ciężko jest zagospodarować czas poświęcony na dojazd w wyznaczone miejsce, w którym ma być szkolenie. Natomiast nie zastąpią one szkoleń stacjonarnych, które są dużo bardziej efektywne. Szkolenie online wymaga dwa razy więcej pracy ze szkoleniowcem/szkoleniowcami, trzeba stworzyć więcej materiałów do przedstawienia, brak kontaktu bezpośredniego z kursantem pogorsza z nim komunikacje. Występują też problemy i bariery technologiczne, które są nie do przeskoczenia i nie zależne od nas. Nie każdy z uczestników będzie miał dostęp do mikrofonu czy kamerki lub w przypadku słabego łącza będzie miał trudności z obrazem, zrozumieniem, a nawet może nie dołączyć do szkolenia.

Po przeprowadzonej ankiecie widać, że większość osób preferuje szkolenia stacjonarne i widzi w nich większą skuteczność co przedstawione jest na poniższym wykresie.

Dzięki szkoleniom stacjonarnym mamy możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcem, który wytłumaczy nam poszczególne zagadnienia. W trakcie szkolenia integrujemy się z pozostałymi uczestnikami poprzez wykonywane zadania czy samą konwersacje. Nasza firma mimo wszystkich przeszkód działa nadal, prowadzimy szkolenia online i stacjonarnie z zachowaniem wszystkich zasad i ograniczeń.

Zapraszamy!


wróć