MENU

PL

Jak radzić sobie z trudnym pracownikiem?

Trudny pracownik najczęściej nieświadomie ulega emocjom przez stres, natłok zadań. Zaburza to logiczne myślenie oraz cierpliwość przez co nie zachowuje się racjonalnie. Skupia się tylko na swoich potrzebach nie zważając na innych. Jeśli pracownik jest świetny w swoim fachu, ale jego zachowanie i komunikacja między innymi pracownikami jest niestosowna jest to dla nas jeszcze większe zadanie, aby się z nim uporać.

Skutecznym sposobem może okazać się szkolenie dotyczące komunikacji lub integracji, a dla pracodawcy zarządzanie pracownikami/zespołem. Takie szkolenia mogą pokazać, że dany pracownik nie jest trudny tylko po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jak jest odbierany.

Poznajmy lepiej tego pracownika, wtedy będzie nam łatwiej z nim pracować i złagodzimy negatywny stosunek do niego. Trzeba też pamiętać, aby nie dać się sprowokować i utracić równowagi, jeśli przekracza granice, powinniśmy porozmawiać z tą osobą i powiedzieć w jaki sposób to odczuwamy.

Podsumowując, jak radzić sobie z trudnym pracownikiem? Przede wszystkim spróbować go zrozumieć, poznać, zapisać zespół na szkolenie lub samemu pójść na szkolenie jak z takim pracownikiem należy obcować.

Zuzanna Parzych


wróć